Tato prastará technika 5 cviků, tzv. ritů pochází od tibetských mnichů z kláštera. Má úžasné účinky pro vaši mysl, tělo, duši i ducha. Pravidelné cvičení vede k vyváženosti fyzických i mentálních sil. Zejména zlepšuje pružnost těla, prohlubuje dýchání, odstraňuje bolesti zad, kloubů, pomáhá od stresu, zlepšuje oběhové funkce a normalizuje tvorbu hormonů žláz s vnitřní sekrecí.

Cviky také harmonizují čakry. V těle máme 7 hlavních energetických center, kterým říkáme čakry. Každá z čaker má vztah k nějaké žláze s vnitřní sekrecí a tím přímo ovlivňuje produkci těchto hormonů. První, základní čakra je spojená s pohlavními žlázami, druhá s nadledvinkami, třetí, tzv. solar plexus se slinivkou břišní, čtvrtá, srdeční čakra je spojena se srdcem, pátá s brzlíkem, šestá čakra, tzv. třetí oko se váže k hypofýze a sedmá, korunní čakra je spojená s epifýzou. Pokud něco není správně čakry se točí pomaleji a v jiném tempu. Cvičením 5 Tibeťanů harmonizujete tok těchto čaker.

Nejlepším způsobem, jak tento cvik cvičit je denně, ve stejný čas, na stejném místě a mít z toho rituál, ale samozřejmě, pokud to není možné, cvičení upravte dle možností. Cvičte min. 3x, max. 21x. cvičte pomalu a soustředěně, cviky nejsou na rychlost, ale na výdrž. Je důležité sladit dech s cvikem. Se začátkem cviku se nadechujte, a když se vracíte do základní pozice, pomalu vydechujte.

Soukromé lekce 5 Tibeťanů rozdělené do 2h – 2.000,- Kč.